Reikalavimai ciklų bazėms

Radiologijos rezidentūros studijoms reikalinga bazė, turinti:
- visas radiologinės diagnostikos galimybes (rentgeninę, ultragarsinę, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso, intervencinės radiologijos, branduolinės medicinos),
- modernią radiologinės diagnostikos aparatūrą,
- įvairių klinikinių profilių pacientus
-  radiacinės saugos tarnybą,
- visą parą vykdomą klinikinį-diagnostinį darbą,
- geras sąlygas auditorinėms bei savarankiškoms studijoms,
- rezidentūros bazėje turi būti vykdomas mokslinis tiriamasis darbas.

Radiologijos bazinių mokslų  ciklo rezidentūros bazei reikalingas daugiaprofilinis rentgenodiagnostikos skyrius, kuriame būtų veikianti kokybės užtikrinimo sistema, profesionali radiacinės saugos tarnyba, skaitmeninių vaizdų analizės ir perdavimo galimybės. Bazinių mokslų ciklo rezidentūros baze pasirinkta KMUK Radiologijos klinika ir KMUK Radiacinės saugos tarnyba.
            KMUK radiologijos klinikos rentgenologijos skyriuje yra  11 stacionarių ir 10 potatyvinių rengeno diagnostinių aparatų, 7 fotolaboratorijos. Darbas intensyvus – daugiau nei 100 tūkst. rentgenologinių tyrimų per metus. Rentgenodiagnostikos skyriuje sukurta ir veikia kokybės sistema, aprašyta kokybės vadove. Radiacinės saugos tarnyba, kurioje dirba kvalifikuoti radiacinės medicinos fizikai,  reguliariai vykdo kokybės matavimus. Kokybės matavimams turime visą reikalingą įrangą: aparatūros kokybės matavimo įrangos komplektą, sensitometrą, densitometrą, kandelometrą bei darbo vietų stebėsenos prietaisus.
            Dauguma radiologijos klinikoje esančių aparatų gaunami skaitmeniniai vaizdai, yra kelios radiologo darbo vietos, galimas vaizdų perdavimas iš vienos darbo vietos į kitą.
 
Galvos - kaklo srities radiologijos ciklo bazė yra KMUK radiologijos klinika, rentgenologijos, tomografijų ir branduolinės medicinos skyriai.
            KMUK radiologijos klinikoje kraniogramos  atliekamos  7-se rentgeno kabinetuose stacionariais ir potatyviniais aparatais, galvos- kaklo srities KT tyrimai – Somatom Plus 4, Somatom Emotion 6 ir Somatom AR Star ( Siemens ) kompiuteriniais  tomografais, MR tyrimai – Gyroscan T10- MT(Philips ) tomografu.  Per metus atliekama virš 20 000 kraniogramų, 1220 galvos- kaklo srities KT , 180 – MR tyrimų. Keturiais moderniais UG aparatais per metus atliekama apie 1830 kaklo minkštųjų audinių tyrimų, apie 200 intervencinių diagnostinių ir gydomųjų procedūrų.  Magnetinio rezonanso aparatu – per 50 tomografinių tyrimų. Rentgenologiniai, ultragarsiniai ir kompiuterinės tomografijos tyrimai atliekami kiekvieną dieną, ištisą parą, magnetinio rezonanso – vieną dieną per savaitę.
            KMUK atliekami ir diagnostiniai, priešoperaciniai galvos – kaklo srities radiologiniai tyrimai, tiriami pacientai (besigydantys stacionare ir ambulatoriniai) su įvairaus pobūdžio patologija (didelę dalį sudaro onkologiniai ir uždegiminiai susirgimai); diagnostiniai tyrimai - tiek pirminiai, tiek kontroliniai: po chirurginio, ar konservatyvaus (medikamentinio, spindulinio) gydymo. Sprendžiant diagnostines ir gydymo planavimo problemas radiologai bendaradarbiauja su kitų sričių gydytojais: akių ligų, ANG specialistais, veido – žandikaulių chirurgais, neurochirurgais, chemo- ir radioterapeutais, patologais, dalyvauja tarpklinikiniuose ligonių aptarimuose, kliniko- patologinėse konferencijose.

Neuroradiologijos ciklo rezidentūros bazė yra KMUK radiologijos klinika, tomografijos skyrius.
            KMUK radiologijos klinikoje tomografijos skyriuje neuroradiologiniai tyrimai atliekami spiraliniais kompiuteriniais tomografais - Somatom Plus 4 (Siemens), Somatom Emotion 6 (Siemens), Somatom AR Star (Siemens) ir daugiasluoksniu Light Speed (GE) – per metus atliekama apie 8977 tyrimų [iš viso kompiuteriniais tomografais atlikti 15198 tyrimai (2004m. duomenys)], magnetinio rezonanso aparatu Gyroscan T10-MT (Philips) – 2008 tyrimai [iš viso magnetiniu rezonanso tomografu atliktas 3031 tyimas (2004m duomenys)]. Kompiuterinės tomografijos tyrimai atliekami ištisą parą, magnetinio rezonanso – darbo dienomis. Budimas postas yra neurochirurginiame – neurologiniame korpuse esančiame kompiuteriniame tomografe.
KMUK atliekami ir diagnostiniai, ir profilaktiniai tyrimai, tiriami pacientai (besigydantys stacionare ir ambulatoriniai) su įvairaus pobūdžio patologija (didelę dalį sudaro onkologiniai susirgimai); diagnostiniai tyrimai - tiek pirminiai, tiek kontroliniai: po chirurginio, ar konservatyvaus (medikamentinio, spindulinio) gydymo. Sprendžiant diagnostines problemas, radiologai bendaradarbiauja su kitų sričių gydytojais (neurologais, neurochirurgais, onkologais, chirurgais, patologais), dalyvauja tarpklinikiniuose ligonių aptarimuose, kliniko-patologinėse konferencijose.

Raumenų-skeleto radiologijos ciklo rezidentūros bazė yra KMUK radiologijos klinika, rentgenologijos ir tomografijų skyriai bei Vš.Į Raudonojo kryžiaus ligoninės rentgenodiagnostikos skyrius ir traumų punkto rentgenodiagnostikos kabinetas.
 KMUK radiologijos klinikoje raumenų skeleto  tyrimai atliekami 5-se rentgeno kabinetuose stacionariais aparatais, ir portatyviniai aparatais. Per metus atliekama virš 80 tūkst. kaulų ir sąnarių  rentgenografinių tyrimų, moderniais ultragarsiniais aparatais  per metus atliekama virš 2000 ultragarsinų sąnarių ir minkštųjų audinių tyrimų, atliekama apie 11 intervencinių diagnostinių ir gydomųjų  procedūrų. Spiraliniais tomografais - Somatom Plus 4 (Siemens) ir daugiasluoksniu Light Speed (GE) – per metus atliekama apie 1100 skeleto sistemos tyrimų, Magnetinio rezonanso aparatu Gyroscan T10-MT (Philips) – apie 3000 tyrimų per metus. Rentgenologiniai, ultragarsiniai ir kompiuterinės tomografijos tyrimai atliekami kiekvieną dieną, ištisą parą, magnetinio rezonanso – vieną dieną per savaitę.
KMUK tiriami pacientai (besigydantys stacionare ir ambulatoriniai) su įvairaus pobūdžio patologija (didelę dalį sudaro onkologiniai susirgimai); diagnostiniai tyrimai - tiek pirminiai, tiek kontroliniai: po chirurginio, ar konservatyvaus (medikamentinio, spindulinio) gydymo. Sprendžiant diagnostines problemas, radiologai bendradarbiauja su kitų sričių gydytojais (reumatologais, neurologais, neurochirurgais, traumatologais-ortopedais, onkologais, patologais), dalyvauja tarpklinikiniuose ligonių aptarimuose, kliniko-patologinėse konferencijose.

Krūtinės ląstos radiologijos ciklo rezidentūros bazė yra KMUK radiologijos klinika, rentgenologijos, tomografijų skyriai.
            KMUK radiologijos klinikoje krūtinės ląstos tyrimai atliekami 6-se rentgeno kabinetuose stacionariais aparatais, ir potatyviniai aparatais. Per metus atliekama virš 41 tūkst. krūtinės ląstos rentgenografinių tyrimų ir virš 1100 – rengenoskopijų. 4-iais moderniais ultragarsiniai aparatais  per metus atliekama 4500 ultragarsinų krūtinės ląstos tyrimų, atliekama apie 50 intervencinių diagnostinių ir gydomųjų  procedūrų. Spiraliniais tomografais - Somatom Plus 4 (Siemens) ir daugiasluoksniu Light Speed (GE) – per metus atliekama apie 1500 krūtinės ląstos tyrimų, Magnetinio rezonanso aparatu Gyroscan T10-MT (Philips) – 30 tyrimų. Rentgenologiniai, ultragarsiniai ir kompiuterinės tomografijos tyrimai atliekami kiekvieną dieną, ištisą parą, magnetinio rezonanso – vieną dieną per savaitę.
KMUK atliekami ir diagnostiniai, ir profilaktiniai tyrimai, tiriami pacientai (besigydantys stacionare ir ambulatoriniai) su įvairaus pobūdžio patologija (didelę dalį sudaro onkologiniai susirgimai); diagnostiniai tyrimai - tiek pirminiai, tiek kontroliniai: po chirurginio, ar konservatyvaus (medikamentinio, spindulinio) gydymo. Sprendžiant diagnostines problemas, radiologai bendaradarbiauja su kitų sričių gydytojais (pulmonologais, kardiologais, onkologais, chirurgais, patologais), dalyvauja tarpklinikiniuose ligonių aptarimuose, kliniko-patologinėse konferencijose.
Virškinimo trakto radiologijos rezidentūros bazei reikalinga daugiaprofilinė radiologinės diagnostikos klinika, turinti rentgeninės, ultragarsinės (transabdominalinės bei transrektalinės), kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso diagnostikos galimybes, didelį pacientų srautą, kvalifikuotą personalą.. 

Virškinimo trakto radiologijos ciklo rezidentūros bazė yra KMUK Radiologijos klinika, rentgenologijos ir tomografijų skyriai.
            KMUK Radiologijos klinikoje virškinimo trakto kontrastiniai rentgeniniai tyrimai atliekami 3-se rentgeno kabinetuose stacionariais Easy Diagnost (Philips) aparatais. Per metus atliekama apie 1000 stemplės ir skrandžio, 600 retrogradinių storosios žarnos tyrimų, apie 300 pasažinių plonosios žarnos tyrimų. 5-iais moderniais UG aparatais per metus atliekama  apie 29 000 pilvo ir dubens organų kurių metu vertinama ir virškinimo sistemos organų būklė. Spiraliniais kompiuteriniais tomografais - Somatom Plus 4 (Siemens) ir daugiasluoksniu Light Speed (GE) – per metus atliekama apie   2300  pilvo ir dubens organų KT tyrimų, tikslinia – dėl virškinimo trakto patologijos apie 85. Yra techninės galimybės atlikti virtualinę kolonoskopiją.Tyrimai atliekami kiekvieną dieną.
KMUK tiriami pacientai (besigydantys stacionare ir ambulatoriniai) su įvairaus pobūdžio patologija (didelę dalį sudaro onkologiniai susirgimai); diagnostiniai tyrimai - tiek pirminiai, tiek kontroliniai: po chirurginio, ar konservatyvaus (medikamentinio, spindulinio) gydymo. Sprendžiant diagnostines problemas, radiologai bendaradarbiauja su kitų sričių gydytojais (gastroenterologais, chirurgais, onkologais, hematologais, patologais), dalyvauja tarpklinikiniuose ligonių aptarimuose, kliniko-patologinėse konferencijose.
Pilvo-dubens organų radiologijos rezidentūros bazei reikalinga daugiaprofilinė radiologijos diagnostikos klinika, turinti rentgeninės, ultragarsinės, KT ir MR diagnostikos galimybes, intervencinės radiologijos padalinį, didelį pacientų srautą, kvalifikuotą personalą.

Pilvo ir dubens organų radiologijos ciklo rezidentūros bazė yra KMUK Radiologijos klinika, rentgenologijos, tomografijų ir intervencinės radiologijos skyriai.
KMUK radiologijos pilvo ir dubens tyrimai atliekami  2-se rentgeno kabinetuose stacionariais aparatais. Per metus atliekama  apie 900 rentgenologinių pilvo-dubens srities tyrimų,    580 ERCP,   350  fistulogramų. 5-iais moderniais UG aparatais per metus atliekama   pilvo ir dubens organų  29 tūkst. UG tyrimų, atliekama apie 600 intervencinių diagnostinių ir gydomųjų procedūrų. Spiraliniais kompiuteriniais tomografais - Somatom Plus 4 (Siemens) ir daugiasluoksniu Light Speed (GE) – per metus atliekama apie   2300  pilvo ir dubens organų KT tyrimų. Magnetinio rezonanso aparatu Gyroscan T10-MT (Philips) –  200-250 pilvo ir dubens tyrimų.
KMUK atliekami ir diagnostiniai, ir profilaktiniai tyrimai, tiriami pacientai (besigydantys stacionare ir ambulatoriniai) su įvairaus pobūdžio patologija (didelę dalį sudaro onkologiniai susirgimai); diagnostiniai tyrimai - tiek pirminiai, tiek kontroliniai: po chirurginio, ar konservatyvaus (medikamentinio, spindulinio) gydymo. Sprendžiant diagnostines problemas, radiologai bendradarbiauja su kitų sričių gydytojais (gastroenterologais, hematologais, nefrologais, ginekologais ir kt., onkologais, chirurgais, patologais), dalyvauja tarpklinikiniuose ligonių aptarimuose, kliniko-patologinėse konferencijose.

Pediatrinės radiologijos ciklo rezidentūros bazė yra KMUK radiologijos klinika, rentgenologijos ir tomografijų skyriai ir KMUK Neonatologijos klinikos Echoskopijų kabinetas.
            KMUK radiologijos klinikoje vaikų rentgenografiniai tyrimai atliekami Vaikų ligų korpuso rentgenodiagnostikos kabinete Vertix UM Practix-100 (Siemens) aparatu,  ir 2 moderniais poratyviniai rentgeno aparatais, rentgenoskopiniai tyrimai atliekami  Easy Diagnost (Philips) aparatu. Per metus atliekama virš 3,5 tūkst. krūtinės ląstos rentgenografinių tyrimų, apie 13 tūkst. -skeleto , virš 300 -inkstų ir šlapimo takų, virš 100 - virškinimo sistemos rentgenologinių tyrimų; 2 moderniais  ultragarsiniais aparatais  per metus ištiriama 6 tūkst. vaikų. Tomografiniai tyrimai atliekami spiraliniais tomografais - Somatom Plus 4 (Siemens) ir daugiasluoksniu Light Speed (GE), magnetinio rezonanso aparatu Gyroscan T10-MT (Philips). Rentgenologiniai, ultragarsiniai ir kompiuterinės tomografijos tyrimai atliekami kiekvieną dieną, ištisą parą.

Moters specialiosios radiologijos rezidentūros bazei reikalinga daugiaprofilinė radiologinės diagnostikos klinika, turinti rentgeninės, ultragarsinės (transabdominalinės bei transvaginalinės), radionuklidinės bei tomografinės (KT ir MR)  diagnostikos galimybes, didelį pacientų srautą, kvalifikuotą personalą.
Moters specialiosios radiologijos rezidentūros baze pasirinkta KMUK Radiologijos klinika, Akušerijos-ginekologijos klinika ir (laikinai, iki KMUK pradės veikti Krūties ligų centras) - KMU onkologijos ligoninės rentgeno diagnostikos skyrius.
            KMUK radiologijos klinikoje yra du mamografai Alpha RT, Instrumentarium, (vienas su stereotaksiniu kompiuteriniu priedu), per metus vienu aparatu ištiriama 4000 moterų (pusė tyrimų – atrankiniai), krūtys tiriamos moderniu ultragarsiniuaparatu (), per metus atliekama 1060 krūtų ultragarsinų tyrimų, atliekama apie 100 intervencinių diagnostinių procedūrų. Stacionariu rentgenografiniu aparatu Multix Pro. Vertix Pro, Siemens, atliekama apie 200 hysterosalpingografijų. Moters dubens organų ultragarsiniai tyrimai atliekami  5-iais moderniais ultragarsiniai aparatais, esančiais radiologijos  ir akušerijos-ginekologijos klinikose (virš 500  TA ir apie 2000 TV tyrimų per metus),
KMUK atliekami ir diagnostiniai, ir profilaktiniai tyrimai, tiriamos moterys (stacionare besigydančios ir ambulatorinės pacientės) su įvairaus pobūdžio patologija (didelę dalį sudaro onkologiniai susirgimai); diagnostiniai tyrimai - tiek pirminiai, tiek kontroliniai: po chirurginio, ar konservatyvaus (medikamentinio, spindulinio) gydymo. Sprendžiant diagnostines problemas, radiologai bendaradarbiauja su kitų sričių gydytojais (onkologais, chirurgais, akušeriais-ginekologais, patologais), dalyvauja tarpklinikiniuose ligonių aptarimuose, kliniko-patologinėse konferencijose.
KMU OL krūties tyrimai atliekami mamografu Alpha RT, Instrumentarium, (su stereotaksiniu kompiuteriniu priedu) – apie 5000 tyrimų per metus, echoskopu – virš 1 500 tyrimų per metus, atliekamos visos intervencinės diagnostinės procedūros.

Radionuklidinių tyrimų bazė yra KMUK Radiologijos klinikos branduolinės medicinos skyrius, kuriame šiuo metu rotacinė Siemens firmos E. cam ir renovuota Picker firmos Dyna-4 gama kameros, 2 renografai skirti nefrografijai, radiometras skirtas radiojodo kaupimuisi skydliaukėje tirti ir echoskopas skydliaukės echoskopijai. Skyriuje per metus atliekama apie 9000   radionuklidinių tyrimų.
 Per metus radiojodu gydoma virš 200  sergančiųjų tirotoksikoze

Intervencinės radiologijos ciklo rezidentūros bazė yra KMUK radiologijos klinika, intervencinės radiologijos skyrius.
            KMUK radiologijos klinikoje intervenciniai tyrimai atliekami 2-se skyriaus padaliniuose: neurochirurginis ir kardiologinis, kur yra du stacionarūs angiografai Advantix (GE). KMUK atliekamos visos diagnostinės ir gydomosios intervencinės procedūros, per metus atliekama apie 4 700 diagnostinų ir 1 500 gydomųjų intervencinių procedūrų. Tyrimai atliekami kiekvieną dieną.
Sprendžiant diagnostines problemas, radiologai bendaradarbiauja su kitų sričių gydytojais (pulmonologais, kardiologais, onkologais, chirurgais, patologais), dalyvauja tarpklinikiniuose ligonių aptarimuose, kliniko-patologinėse konferencijose.