radiologija.lt / Naujienos / Medikai mitinge prašys prezidentės užtarimo dėl darbo valandų ir atostogų trukmės Printable version

Medikai mitinge prašys prezidentės užtarimo dėl darbo valandų ir atostogų trukmės

Medikai mitinge prašys prezidentės užtarimo dėl darbo valandų ir atostogų trukmės

Penktadienį prie Prezidentūros Lietuvos medikų profesinė sąjunga rengia mitingą, kuriame prašys šalies vadovės Dalios Grybauskaitės skubos tvarka kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl gydytojų darbo laiko ir atostogų trukmės.

Medikų profesinė sąjunga tvirtina, kad gydytojų netenkina pernai Vyriausybės priimti sprendimai, kuriais suvienodinama darbo laiko trukmė iki 38 val. per savaitę ir atostogos iki 36 kalendorinių dienų per metus visoms be išimties sveikatos priežiūros darbuotojų grupėms.

Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė Albina Kavaliauskaitė BNS sakė, dėl minėtų Vyriausybės nutarimų medikų profsąjunga šių metų lapkritį kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, tačiau teismas nurodė, kad tai aiškinti yra ne jo kompetencija.

"Mes nenorime trejus metus laukti eilėje, kol tai išaiškintų Konstitucinis Teismas, todėl prašome, kad į jį skubos tvarka kreiptųsi prezidentė. Mes norime sprendimo čia ir dabar", - dėstė ji.

Mitinge, kuris rengiamas Tarptautinę žmogaus teisių dieną, turėtų dalyvauti apie 200 medikų.

Vyriausybė 2009 metais suvienodino darbo laiko trukmę iki 38 val. per savaitę ir atostogas iki 36 kalendorinių dienų per metus visoms be išimties sveikatos priežiūros darbuotojų grupėms.

Šios nutarimų pataisos pablogino sąlygas vadinamųjų rizikingų profesijų medikams, kurie teikia medicinos paslaugas psichiatrijos klinikose, sutrikusio vystymosi asmenims, ligoniams po sunkių galvos traumų, insultų, navikų, pacientams, besigydantiems tuberkuliozę, lytiškai plintančias ligas, AIDS.

Taip pat ilgiau turi dirbti ir dalį atostogų prarado anesteziologai, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, specialistai, dirbantys su cheminėmis medžiagomis, higienistai, atliekantys dezinfekciją ir deratizaciją, įkalinimo įstaigų medicinos personalas.

Daliai medikų šie sprendimai darbo laiką sutrumpino, o atostogas pailgino.

Profesinės sąjungos teigimu, Vyriausybės sprendimas grubiai pažeidžia Konstituciją, kuri numato kiekvieno žmogaus teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas. Taip pat esą pažeista Visuotinė žmogaus teisių deklaracija, Tarptautinis ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių paktas ir kiti dokumentai.

"Pažymėtina tai, kad kitų (ne medicinos) sričių darbuotojams teisė į pailgintas kasmetines atostogas ir sutrumpintą darbo laiką, suteikta vadovaujantis tomis pačiomis LR Darbo kodekso nuostatomis (145 ir 167 straipsniai), išliko: atostogos nebuvo trumpinamos, o darbo laikas ilginamas, todėl nagrinėjamu atveju keltinas klausimas ir dėl sveikatos priežiūros specialistų diskriminacijos, kuri per se yra draudžiama", - aiškina medikų profsąjunga.

Iki Vyriausybės įvestų pakeitimų, savaitinė darbo laiko trukmė medikams svyravo nuo 30 iki 39 val., o atostogos - nuo 35 iki 42 dienų.

Komentarai

Pr An Tr Kt Pn Š S
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31