radiologija.lt / Naujienos / Teismo prašoma aiškintis dėl medikų darbo ir atostogų laiko suvienodinimo Printable version

Teismo prašoma aiškintis dėl medikų darbo ir atostogų laiko suvienodinimo

Teismo prašoma aiškintis dėl medikų darbo ir atostogų laiko suvienodinimo

Seimo nariai Valentinas Mazuronis ir Almantas Petkus kartu su Lietuvos medikų profesine sąjunga kreipėsi į Vyriausiąjį administracinį teismą, prašydami nustatyti, ar 2009 metais priimtas Vyriausybės nutarimas, kuriuo buvo suvienodintas sveikatos priežiūros specialistų darbo ir atostogų laikas, yra teisėtas.

Anot parlamentaro "tvarkiečio" V. Mazuronio, priėmus tokį Vyriausybės nutarimą, daliai medikų atsirado galimybė dirbti trumpiau, o atostogauti ilgiau. Tuo tarpu kenksmingomis ir sveikatai pavojingomis sąlygomis dirbantiems medikams darbo savaitė buvo pailginta nuo buvusių 36 iki 38 valandų, o atostogoms skirta mažiau dienų. Seimo narių nuomone, yra sveikintina, kad medikams stengiamasi gerinti darbo sąlygas, tačiau neteisinga ir galimai neteisėta, kad jos gerinamos sudėtingiausiomis sąlygomis dirbančių sveikatos priežiūros specialistų sąskaita.

Medikų profsąjungos nuomone, darbo ir atostogų laiko sutrumpinimas specialistams, teikiantiems paslaugas psichikos, neurologinėmis, tuberkuliozės, lytinėmis, kitomis užkrečiamomis ligomis sergantiems pacientams, specialistams, teikiantiems anesteziologijos-reanimatologijos, intensyvios terapijos ir skubios pagalbos paslaugas bei specialistams, dirbantiems su nuodingomis cheminėmis medžiagomis ar kitoje kenksmingoje aplinkoje, yra nereikalingas ir netikslingas.

Komentarai

Pr An Tr Kt Pn Š S
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31