radiologija.lt / Radiologija / Įvykę renginiai / Radiologijos ir Akušerijos – ginekologijos būrelis mini Europos Radiologijos dieną! Printable version

Radiologijos ir Akušerijos – ginekologijos būrelis mini Europos Radiologijos dieną!

Radiologijos ir Akušerijos – ginekologijos būrelis mini Europos Radiologijos dieną!

Vasario 18 dienos rytą SMD studentai skubėjo į Rotušės aikštėje jau ne vieną dešimtmetį veikiantį Lietuvos Medicinos ir farmacijos muziejų, kur du aktyvūs būreliai Radiologijos ir Akušerijos – ginekologijos surengė konfernciją – “Radiologijos tyrimų metodų svarba Akušerijoje - ginekologijoje”. Ši konferencija surengta vasario mėnesį neveltui – vasario 10d yra Vilhelmo Kondrdo Rentgeno mirties metinės – pernai šia proga buvo paskelbta pirmoji Europos Radiologijos diena. Ji buvo skirta rentgeno spindulių atradėjui atminti ir plačiau supažindinti visuomenę su radiologija.

Radiologijos būrelio pirmininko Tautvydo Jankausko ir kitų aktyvių studentų iniciatyvą surengti konferenciją palaikė, padėjo organizuoti ir šeštadienio rytą į konferenciją atvyko LSMU Radiologijos klinikos ir Studentų Mokslinės Draugijos vadovas Prof. Algidas Basevičius su žmona akušere – ginekologe Dr. Ingrida Basevičiene, taip pat palaikyti studentų iniciatyvą atvyko ir radiologijos būrelio vadovas Gyd. Ugnius Bučinskas. Be radiologijos klinikos labai aktyviai prie konferencijos prisijungė ir LSMU Akušerijos skyriaus vadovas – Doc.Vladas Gintautas, kuris ypatingai visus nustebino ir sudomino pranešimu apie savo mamą – Daktarę Eleną Gintautienę, kuri buvo praminta – Ultragarso motina. Dr. E.Gintautienė 1975m apgynė disertaciją - Ultragarsinė diagnostika esant normaliam ir patologiniam nėštumui. Daktarė 54 metus pradirbo akušere – ginekologe, ji pirmoji Lietuvoje susitarė su radiogamyklos inžinieriais, kad pagamintų ultragarso aparatą, kurį vėliau plačiai naudojo klinikinėje praktikoje. Dr. E. Gintautienės vyras taip pat buvo radiologas.

Taip pat prisijungė ir akušeris – ginekologas Docentas Eimantas Švedas, turintis tarptautinės darbo patirties – ypatingai Švedijoje, kuris skaitė paskaitą apie Ankstyvą kiaušidžių vėžio patikrą, kuri pagrįsta ultragarsinės diagnostikos paruoštomis rekomendacijomis. Ši sistema jau egzistuoja Švedijoje, galbūt ir Lietuvoje moterys tobulėjant sveikatos sistemai galės dalyvauti dar vienoje profilaktinėje programoje ir išvengti šios klastingos ligos – kiaušidžių vėžio.

Stud. T.Jankauskas skaitė pranešimą apie Pasaulio ir Lietuvos radiologijos istorijos svarbiausius momentus. Taip pat į renginį atvyko studentai iš Vilniaus Universiteto Radiologijos ir Akušerijos – ginekologijos būrelių. Studentai ne tik parengė pranešimus apie Histerosalpingografiją ir Perinatalinius širdies ir stambiųjų kraujagyslių UG tyrimus, bet ir padovanojo didelį tortą! Kauno Radiologijos būrelio studentai skaitė šiuos pranešimus:“ Gimdos kaklelio vėžio MRT diagnostika“, studentus kuravo Dr. V.Atstupėnaitė ir „ Vaisiaus sklaidos ydų MRT tyrimas“ studentams padėjo Doc.R. Gleiznienė. Akušerijos – ginekologijos būrelio studentai taip pat skaitė du pranešimus:“Ultragarsinė vaisiaus sklaidos ydų ir raidos sutrikimų diagnostika” – studentėms padėjo Doc. D.Simanavičiūtė ir “Daugiavaisio nėštumo ultragarsinio tyrimo ypatumai“ – kuratoriai Doc. V.Gintautas. Po visų pranešimų studentai ir dėstytojai paragavo būrelių merginų surengtų gausių vaišių. Visi maloniai pabendravę aplankė muziejų ir dalyvavo ekskursijoje, kurią vedė stud. S.Jankauskienė.

Tikime, kad tiek Vilniaus, tiek Kauno medicinos studentai, besidomintys šiomis specialybėmis pratęs tradiciją ir butinai nustebins rudenį – kai bus minima antroji Europos radiologijos diena.

Stud. Tautvydas Jankauskas ir Stud. Skaistė Jankauskienė

Nuotraukos Dianos Uljanioniok

 

rsz_baseviciai_svedas_ir_bucinskas
rsz_dsc_8721
rsz_dsc_8726
rsz_prof_basevicius

 

rsz_auditorija
rsz_destytojai
rsz_linkejimai_nuo_vilniaus_studentu
rsz_radiologijos_burelio_pirmininkas

Komentarai