Ministras: mokami diagnostiniai tyrimai turi būti daromi po darbo valandų

Ministras: mokami diagnostiniai tyrimai turi būti daromi po darbo valandų

Brangūs mokami diagnostiniai tyrimai gydymo įstaigose turi būti daromi tik po darbo valandų, nurodė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. Jis ketvirtadienį pasirašė įsakymą, kuriame pakeista mokamų brangių diagnostinių tyrimų teikimo tvarka sveikatos priežiūros įstaigose.

Gydymo įstaigos įpareigotos užtikrinti, kad mokami kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tyrimai bei kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos procedūros gali būti teikiamos darbo metu tik su sąlyga, kad tai nepablogins šių paslaugų prieinamumo tą dieną eilėje tyrimų laukiantiems pacientams, teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime.

Pagal įsakymą, mokamus minėtus tyrimus ir procedūras sveikatos priežiūros įstaiga gali atlikti tik užtikrinusi, kad šias paslaugas, teikiamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, nustatytą dieną gautų visi į jų laukimo eilę užregistruoti pacientai.

Už mokamų paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos pažeidimus ar nevykdymą atsakingas sveikatos priežiūros įstaigos vadovas.

Be to, Valstybinei ligonių kasai pasiūlyta keisti savo direktoriaus įsakymą, kad gydymo įstaigos privalo registruoti pacientus asmens sveikatos priežiūros paslaugų laukimo registracijos žurnale į eilę ne mažiau kaip trijų mėnesių laikotarpiui.

Anot SAM pranešimo, ministras R.Šukys viliasi, kad šie pakeitimai turėtų užtikrinti sąžiningesnį tyrimų aparatūros panaudojimą bei paspartins kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams.

"Vieša paslaptis, kad iki šiol sveikatos priežiūros įstaigos teikė pirmenybę mokamiems diagnostiniams tyrimams, tuo metu nemokami planiniai tyrimai buvo nustumti į antrą planą. Taip sąmoningai ar nesąmoningai buvo formuojamos ilgalaikės eilės, o norintieji laiku atlikti tyrimus pacientai buvo verčiami papildomai susimokėti už jiems nemokamai priklausančias paslaugas", - sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad sveikatos priežiūros įstaigos brangią diagnostinę aparatūrą įsigijo ne už savo, o už valstybės biudžeto t.y. už visų mokesčių mokėtojų surinktus pinigus arba gavę paramą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Komentarai

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.